Emocijām un uzvarām bagāta nedēļas nogale

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās vairākas svarīgas sacensības, kurās startēja mūsu komandas sportisti, cīnoties par Latvijas čempionāta, Latvijas Kausa un Mini motokrosa čempionu tituliem. Arī šoreiz sportisti neiztika bez nervu pakutināšanas, piedzīvojot smagus kritienus un cīnoties ar tehniskām ķibelēm. Kopumā aizvadītas divas adrenalīna un emocijām bagātas dienas.

 

Sestdiena Madonā, Smeceres Sila mototrasē, tika aizvadīts noslēdzošais Latvijas čempionāta finālposms kvadraciklu un blakusvāģu klasēm.  Q50 klasē pretī Latvijas čempiona titulam šajā klasē traucās Kārlis Straubergs. Dienas kopvērtējumā ierindojoties 2. pozīcijā, ar to pietika lai dienas noslēgumā svinētu jauno čempiona titulu. Savukārt Madonas posmā 3. vietā Q50 klasē ierindojās Kārļa komandas biedrs Artūrs Šneiders. Q70 klasē 2. vieta Martinam Puhaļskim.

Neveiksmīgs sacensību posms Q Juniori klases pārstāvjiem Josefam Esmam (Joosep Eesmae – EST) un Reinim Bicānām. 1. brauciena pēdējā aplī, atrodoties līdera pozīcijā, traucoties garām atpalicējiem, nepatīkamu kritienu pēc lēciena piedzīvoja Joseps. Esam neizsakāmi atviegloti un pateicīgi, ka, neskatoties uz to, cik kritiens izskatījās iespaidīgs, Josepam izdevās tikt cauri ar niecīgām traumām. Saprotams, uz 2. brauciena startu Joseps neizgāja. Savukārt Reinis uz sacensībām bija ieradies apaukstējies , taču šoreiz tehnika bija tā, kas neļāva finišēt 1. braucienā un iziet uz starta 2. braucienā, netiekot pie svarīgiem punktiem, kas čempionāta kopvērtējumā varēja viņu ierindot TOP3.

Q Veterānu klasē lielisku sniegumu uzrādīja Jānis Kirilko, izcīnot 4. vietu abos braucienos un dienas kopvērtējumā. Q Hobby klasē Džeinai Rendijai Tribai – 6. vieta.

Pēdējās sacensības šosezon aizvadīja arī Kristaps Rozenbergs & Lotārs Aleksejevs, izcīnot 9. vietu divu braucienu summā blakusvāģu klasē.

Pēc 9 gariem gadiem par Latvijas čempionu Q PRO klasē tika kronēts Kristaps Veinbergs, kurš šajā posmā ierindojās 3. vietā. Diemžēl posmā nestartēja tā brīža Q PRO klases kopvērtējuma līderis Kevins Sārs (Kevin Saar – EST), kurš iepriekšējā nedēļas nogalē Nāciju Kausā Itālijā, pārstāvot Igaunijas izlasi, piedzīvoja smagu kritienu un šobrīd atkopjas no traumas.

Neskatoties uz neveiksmēm, arī šajā posmā spējām svinēt uzvaru komandu vērtējumā, kas nozīmēja uzvaru arī lielajā sezonas čempionāta kopvērtējumā!

Paralēli sestdienas sacensībām Madonā, Mārupē norisinājās Mini motokrosa fināls. Uzvaru Q50 Rūķi klasē svinēja viens no komandas mazākajiem sportistiem – Roberts Valdmanis. MX65 Jaunākajā grupā uzvara Jānim Mārtiņam Reišulim, bet savas pirmās sacensības uz 65cc mocīša aizvadīja Ričards Alens Gaļcins, divu braucienu summā izcīnot augsto 4. vietu! MX85 Jaunākajā grupā uzvara Jāņa brālim Kārlim Albertam Reišulim.

Svētdien Madonā norisinājās 3. Latvijas Kausa posms. Pēc sacensībām Mārupē, uz Madonu devās mūsu mazākie solo motociklu klašu sportisti. MX50 klasē joprojām nepārspēts visas sezonas garumā palika Ričards Alens Gaļcins, kurš jau pēc pirmā brauciena varēja svinēt Latvijas Kausa čempiona titulu.

Lielisku sniegumu Madonā uzrādīja Jānis Mārtiņš Reišulis. 21 sportista konkurencē Jānim izdevās izcīnīt 3. vietu MX65 klasē! MX85 klasē, izcīnot 4. vietu 1. braucienā, neveiksmi otrajā braucienā piedzīvoja Kārlis Alberts Reišulis. Cīnoties par 3. pozīciju, motociklam plīsa ķēde, kas lika pārtraukt braucienu un cīņu par vietu uz pjedestāla.

Kupls dalībnieku skaits bija vērojams arī Iesācēju klasē – pie starta barjeras stājās 30 sportisti. Komandas labāko rezultātu divu braucienu summā uzrādīja Ričards Birģelis, izcīnot 6. vietu, Jēkabam Kurmim – 10. vieta.

Pēc traumas sezonas sākumā, trasē beidzot atgriezās Kristers Millers. Pirms sacensībām Kristers aizvadīja vien pāris treniņus uz motociklu, taču veselības problēmas bija tās, kas vien dienu pirms sacensībām Kristeram lika apdomāt lēmumu startēt. Ilgas pēc sacensību garšas un vēlme palīdzēt komandai izcīnīt svarīgus punktus darīja savu un Kristers stājās uz A16+ klases starta. Neskatoties uz mazo treniņu skaitu, traumu un veselības stāvokli, Kristeram izdevās uzrādīt teicamu sniegumu, izcīnot 5. vietu divu braucienu summā.

Ir aizvadīti vairāki čempionāti un šī gada sezona straujiem soļiem ir pienākusi noslēgumiem. Esam izcīnījuši vairākas individuālas uzvaras, kā arī spēcīgi cīnījušies ar citām komandām komandu čempionātu ieskaitēs, bet par mūsu sasniegumiem šogad nedaudz vēlāk.

Moto sezona gan vēl nav noslēgusies, tāpēc savus dzelzs rumakus aicinām vēl nelikt ziemas guļā, jo jau šonedēļ – 7. oktobrī, gaidām visus ciemos „Eriņu” mototrasē uz ikgadējo atvērto treniņu. Sīkāka informācija mūsu Facebook lapā.

Tiekamies trasē!

 

02.10.2017
Atbalstītāji